اخبار

1395/10/12

تلفن های همراه و ارتباط آن با بی خوابی

یکی از مهم‌ترین علل کم‌خوابی یا اختلال خواب در عصر حاضر، نور صفحه تبلت ها و تلفن‌های همراه است. متخصصان معتقدند افرادی که پیش از خوابیدن از تبلت یا وسایل الکترونیکی مشابه استفاده می‌کنند نسبت به افرادی که پیش از خوابیدن کتاب مطالعه می‌کنند کمتر احساس خواب آلودگی کرده و زمان بیشتری برای به خواب رفتن نیاز دارند.
1395/10/12

کم خوابی و خطر سرماخوردگی

پزشکان آمریکایی معتقدند افرادی که در طول شب 6 ساعت یا کمـتر می‌خوابند بیشتر مستعد ابتلا به سـرماخـوردگی هستند.
1395/10/12

خواب مناسب کلید یادگیری کودکان

خـواب کـافی، رژیـــم غذایی سـالم و ورزش سـه عامــل مهـــم در تندرستی افراد هستند که با نادیده گرفتن هر کدام، فرد در معرض بیماری هـــای مختلف جسمی، روحی و روانی قـرار خواهـد گرفــت.
1393/02/18

رابطه خواب با فراموشی و آلزایمر

خواب مناسب و کافی در جوانی و میانسـالی می تواند به عنوان یک عـامل کلــیدی در داشــتن حافظــه ای قــوی و فـعال در دوران کهـنسالی به شمار رود.
1393/02/17

مصاحبه با دکتر وکیلی با موضوع اهمیت بستر خواب

ستون فقرات به عنوان یکی از حساس‌ترین اعضای بدن دارای سه قوس گردنی، پشتی و کمری است. حفظ این سه قوس در هنگام خواب به دلیل عدم اختیار فرد، امری مهم است که وابسته به بستر خواب مناسب می‌باشد. توصیه مهم ما به بیماران و حتی افراد سالم این است که به بستر خوابتان اهمیت دهید!
1393/02/16

مرگ ناگهانی نوزاد

سیدز یا سندروم مرگ ناگهانی نوزاد از شایع ترین علل مرگ نوزادان در سه ماهه اول تولد است. اما متخصصین تاکنون به‌طور دقیق علت این عارضه را کشف نکرده اند؛ ولی طبق آمار، کودکانی که زودتر از موعد طبیعی به دنیا آمده‌ و یا هنگام تولد دارای وزن پایین‌تر از معمول بوده اند بیشتر به آن مبتلا شده اند.
1393/02/15

ریفلاکس اسید معده نوزادان

این مطلب به روشهای کنترل ریفلاکس و کاهش علایم ناشی از آن بدون استفاده از دارو و در موارد خفیف ریفلاکس می پردازد. مواردی که لازم است در تمام نوزادان و شیرخواران مبتلا به ریفلاکس معده جهت کاهش علایم درد و بی قراری و به حداقل رساندن عوارض ناشی از برگشت محتویات اسیدی معده به مری و حلق مورد توجه قرار گیرد.