تاثیر تابستان بر کرونا

عوامل موثر بر خطر ابتلا به کرونا

اصول ضد عفونی کردن تشک ها

با ورود به روزهای گرم آخر فصل بهار متاسفانه با افزایش شیوع دوباره ویروس کرونا روبه رو شده ایم. با وجود پیش بینی های اعلام شده ، محققان الگویی برای مقابله با این ویروس دریافت نکرده و اظهار داشته اند :با توجه به افزایش مبتلایان  در چند روز اخیر در مناطق گرمسیر کشور ، خط بطلانی بر فرضیه تاثیر هوای گرم بر کاهش کرونا کشیده شد و در شرایط فعلی با رعایت بهداشت فردی ، ضد عفونی دست ، وسایل و اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی در حفظ سلامت فردی و اجتماعی کوشا باشیم.

تاثیر هوای گرم تابستان بر کرونا

با ورود به روزهای گرم آخر فصل بهار متاسفانه با افزایش شیوع دوباره ویروس کرونا روبه رو شده ایم. با وجود پیش بینی های اعلام شده ، محققان الگویی برای مقابله با این ویروس دریافت نکرده و اظهار داشته اند :با توجه به افزایش مبتلایان  در چند روز اخیر در مناطق گرمسیر کشور ، خط بطلانی بر فرضیه تاثیر هوای گرم بر کاهش ویروس کوئد-19 کشیده شد و در شرایط فعلی با رعایت بهداشت فردی ، ضد عفونی دست ، وسایل و اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی در حفظ سلامت فردی و اجتماعی کوشا باشیم.

عوامل موثر بر خطر ابتلا به کرونا

با گذشت چند ماه از شیوع ویروس کرونا در جهان می توان گفت چندین عامل بسیار تاثیر گذار برای گسترش و ابتلای افراد به ویروس کرونا ذکر شده است. از مهمترین عوامل خطر مبتلا شدن شخص به بیماری به شرح زیر است:

خستگی و استرس دو عامل مهم در تضعیف سیستم ایمنی بدن و بروز انواع بیماری ها است.

کمبود خواب عامل دیگری در افراد است که منجر به خستگی در طول روز و افزایش استرس های روزانه می باشد که با رعایت الگوی خواب ، تنظیم فضا و دمای بستر خواب می توان برای داشتن خوابی آرام کمک کند.

در معرض محیط یا فرد بیمار قرار گرفتن یکی از موثرترین عوامل ایجاد بیماری های مسری است که با رعایت نکات بهداشتیی مانند استفاده از ماسک و دستکش ، عدم حضور در مکان های شلوغ ، می تواند مانع از ابتلا و گسترش بیماری شود.

اصول ضد عفونی کردن تشک هایتان

با وجود گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل داغ تابستان ، بیشتر از قبل باید مراقب سلامتی خود و اعضای خانواده خود باشیم. در این روزها علاوه بر احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا، احتمال بروز بیماری های دیگر مانند فشار خون، گرمازدگی ، مشکلات قلبی در کمین هموطنان و خانواده های ما می باشد. با توجه به حساسیت های موجود بیش از قبل نیاز به رعایت اصول بهداشتی هستیم.

با بازگشایی اماکن و کسب و کارها در سطح شهرها، رفت و آمدها به خارج ازمنزل نسبت به دوران قرنطینه ، افزایش یافته است، در نتیجه احتمال انتقال ویروس از طریق لباس افزایش یافته است. با توجه به زمان استراحت و خواب شما، باید به ضدعفونی کردن محیط خواب توجه ویژه ای داشته باشیم و توجه به کالای خواب به ویژه تشک از اهمیت بسزایی برخوردار است. با تعویض ملحفه ها و شستشوی آن ها می توان به بهداشت بستر خواب کمک کرد اما این کار نمی تواند به صورت کامل آلودگی ها را از رختخواب شما پاک کند.

با باز کردن پنجره های اتاق خواب خود اجازه دهید هوای آزاد سالم در محیط خانه و خوابتان جریان پیدا کند. اگر امکان تابش نور خورشید به تشکتان وجود دارد حتما آن رادر معرض تابش نور خورشید قرار دهید. اشعه فرابنفش باعث ضد عفونی و پاک شدن تشک از آلودگی هایی همچون باکتری و میکروبها می شود.

با کشیدن جارو برقی می توانید از عوامل بیماریزا و آلرژیک جلو گیری کنید. با استفاده از جارو برقی، تشک خود را از گرد و غبارها ریز ذرات وباگ های موجود در تشک خلاص کنید.

استفاده از دستگاه بخارشوی به شما کمک می کند تا بستر تشک شما عاری از ویروس و میکروب ها شود. اگر در زمان بیماری و استراحت در رختخواب لکه هایی از مایعات روی تشک مشاهده کردید، به وسیله دستمال مرطوب و مخلوطی از آب و صابون آن ها را پاک کنید . در ادامه مقداری جوش شیرین روی تشک بپاشید و بعد از چند ساعت که در معرض تابش نور خورشید قرار داده اید روی آن جارو برقی بکشید.

استفاده از محافظ تشک های ضد آب وگال پس از ضد عفونی تشک و بستر خواب شما، بیشترین کمک در عدم آلودگی مجدد تشک شما را دارد.

WhatsApp
Telegram

ما را در وبلاگ وگال دنبال کنید

شما نیز می توانید با نوشتن نظر و دیدگاه خود ما را در بهبود مقاله به ما کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
×

سلام!

با کلیک روی لینک زیر با ما آنلاین در ارتباط باشید.

× گفتگو در واتس آپ