WhatsApp
Telegram

مطمئنا همه ما تجربه کمردرد را داشته ایم. دردی طاقت فرسا و عجیب که اکثر اوقات از دلیل بروز آن نیز آگاهیم. در چنین لحظاتی آرزو می کنیم زمان به گذشته برگردد و کاری که عامل کمردردمان است را دیگر انجام ندهیم.
کمردرد یکی از شایعترین دردهای 80% از بزرگسالان می باشد که در اکثر مواقع با رعایت اصول درمانی و پزشکی قابل درمان است.

بهترین تشک برای کمردرد

اگر دچار کمردرد هستید ، داشتن بستر خواب یا تشک مناسب ، یکی از تاثیر گذارترین وسیله های درمانی است که به درمان و کاهش کمردرد کمک موثری می کند.
برای پیدا کردن تشک مناسب ، باید استحکام آن را ارزیابی کنید و به مواد تشکیل دهنده آن توجه ویژه داشته باشید.
تشک ها بر حسب مواد سازنده آن و نیز وزن شخص، پشتیبانی ستون فقرات را انجام می دهد. در صورت پشتیبانی کامل از ستون فقرات ، تشک می تواند عاملی برای تسکین و حتی درمان کمردرد شما باشد.

چند عامل مهم در هنگام خرید تشک برای کمردرد

سفت بودن سطح تشک : تشک های طبی در انواع مختلف که بر حسب نیاز مشتری دارای سفتی مختلف در بازار موجود هستند. باید توجه داشته باشید که سفتی سطح تشک را براساس سنگینی و وزن خود انتخاب کنید. زیرا تشک های بسیار سفت برای افرادی با وزن های بالا طراحی شده اند و خوابیدن فرد با وزن معمولی ، منجر به درد بیشتر در ناحیه کمر شخص خواهد شد.

شکل و حالت خوابیدن : به نوع وضعیت خود در خواب توجه کنید . آیا بر روی شکم می خوابید یا به پشت یا پهلو؟ نوع وضعیت خواب شما و نوع تشک و بستر خوابتان در بروز کمردرد و دردهای عضلانی بسیار تاثیر گذار است.
با توجه به نوع و حالت خواب فرد نوع تشک مورد نیاز او به صورت زیر تشخیص داده شده است. (سفتی تشک ها از 1 تا 10 درجه بندی شده می باشد)

  • برای افرادی که به پهلو می خوابند ، تشک های نرمتر توصیه شده است که میزان سفتی آن بین 5/5 تا 5/6 است.
  • افرادی که به پشت می خوابند به تشک سفت نیاز دارند که میزان سفتی آن بین 6 تا 7 است.
  • افرادی که به شکم می خوابند ، تشک سفتری نسب به دو مورد گذشته نیازمندند و باید میزان سفتی آن بین 5/6 تا 5/7 باشد.

نوع تشک و مواد تشکیل دهنده آن ها : تشک ها از مواد مختلف طبیعی و مصنوعی مختلفی تشکیل شده اند ، که محبوب ترین آن ها ، دارای فوم حافظه دار هوشمند ، لاتکس ، هیبریدی هستند. این تشک ها همگی عالی و راحت هستند ، با این حال برخی از آن ها پشتیبانی بهتری را از ستون فقرات انجام می دهند و گزینه مناسبتری برای کمردرد هستند.

فوم حافظه دار هوشمند: یکی از مواد مورد استفاده در تشک های طبی ویژه کمردرد ، فوم حافظه دار هوشمند است که با تطابق پذیری کامل با فرم بدن بهترین پشتیبانی را برای ستون فقرات ارائه می دهد.
فوم حافظه دار هوشمند با در بر گرفتن کل اندام فرد ، نقاط پر فشار بدن، مانند شانه ها و  لگن فرد را پشتیبانی کرده و منجر به کاهش درد و تسکین آن می شود. این فومها با صاف نگه داشتن ستون فقرات و کمک به عدم انحراف آن، درد ناحیه کمر را کاهش می دهد.

تشک های فنری: تشک های فنری ،تا یک قرن به عنوان تشک استاندارد معرفی شده بودند ، اما با بررسی های بهتر، به دلیل عدم پشتیبانی کافی، برای استفاده افراد دارای مشکل کمردرد ، دیگر توصیه نمی شوند .

تشک های تهیه شده از فوم: تشک های طبی دارای ساختار فوم طبی PE می توانند گزینه های نسبتا بهتری برای کمردرد باشند ، زیرا وجود فوم پلی اتیلن می تواند به صورت هم زمان ، سفتی تشک و پشتیبانی از کمر را صورت دهد.

انواع مختلف دیگری از تشک ها وجود دارند که با ترکیب تکنولوژی و علم روز دنیا ، می توانند برای کاهش و تسکین کمردرد موثر باشند

شما نیز می توانید با نوشتن نظر و دیدگاه خود ما را در بهبود مقاله به ما کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
×

سلام!

با کلیک روی لینک زیر با ما آنلاین در ارتباط باشید.

× گفتگو در واتس آپ